O nás

Webová platforma PalmovkaTEĎ.cz vznikla z iniciativy městské části Praha 8. Jejím cílem je propojit jednotlivé aktéry rozvoje oblasti Palmovka a informovat obyvatele a návštěvníky této rychle se rozvíjející části Prahy o nesčetných možnostech pro volnočasové aktivity, práci i kvalitní bydlení, které naše čtvrť nabízí. Vrámci sekce Palmovka 2030 pak informuje o známých rozvojových záměrech v tomto území. Na vzniku a provozu webu se podílí plánovací kancelář ONplan lab, s. r. o., a architektonická kancelář UNIT architekti, s. r. o.   

Petr Vilgus

Petr Vilgus

iniciátor Palmovka TEĎ
zastupitel MČ Praha 8 (2018-2022)
místostarosta MČ Praha 8 (2014-2018)

Palmovka je dnes místem, které mnozí lidé považují za nebezpečné, nepříjemné a odepsané. Vidím to naprosto jinak. Palmovka je především místem, které má velkou naději a obrovský potenciál. Stačí, aby se významní hráči dohodli na jeho lepší budoucnosti.

Radnice Prahy 8 do revitalizace zapojuje nejen Magistrát hlavního města a  developery, ale i místní občany, živnostníky a majitele nemovitostí a letos by se měly objevit první výsledky.

Není to jednoduché – Palmovku brzdí zejména komplikované vlastnictví pozemků, nedořešené plány na vedení automobilové dopravy a chybějící vize města, co by na zbylých rozvojových územích mělo vzniknout. Díky tomu se v ulicích a na náměstích prakticky neinvestuje, soukromé projekty developerů vznikají bez vazby na okolí. To se snažíme změnit. Restart Palmovky považujeme za společný projekt nás všech.

Věřím tomu, že už za pár měsíců se Palmovka začne měnit k lepšímu nejen realizací plánovaných úprav veřejných prostranství, ale i díky spolupráci se soukromými vlastníky a investory v území.

Společně s Vámi, na základě dohody všech, kteří mají k tomuto území co říct. Během několika let přetvoříme dnešní „velkou křižovatku” na příjemné místo k životu, práci, odpočinku i studiu. Těším se jak na tu proměnu, tak na spolupráci s Vámi. Prosím, pomozte nám s restartem Palmovky. 

Lenka Černínová

Lenka Černínová

koordinátorka webu, referentka oddělení strategického rozvoje a místní Agendy 21 Úřadu městské části Praha 8

Na Palmovce zná doslova každý kámen. Ví, kde vaří dobrou kávu, kde dostanete nejlepší indické curry nebo kde zapsat děti na volejbal. Na webu spravuje sekci „Co zažít na Palmovce“, kde najdete přehled restaurací, kaváren, obchodů, sportovních a kulturních zařízení. Postupně bude přehled míst, která na Palmovce stojí za to navštívit, rozšiřovat. Pokud Vám zde nějaké informace chybí, určitě se na ní obraťte na kontaktní e-mail Lenka.Cerninova@praha8.cz

Ivana Vaňková

Ivana Vaňková

zapojení do revitalizace oblasti, projektová manažerka ONplan lab, s. r. o.

Palmovka pro ni byla během jejího dětství bránou do hlavního města, tady ji při cestách do centra vysadil autobus z rodného Újezdu nad Lesy. Dodnes je pro ni toto místo srdcovou záležitostí. Nyní zde organizuje zapojování veřejnosti do plánovacích procesů a je kontaktní osobou pro vznikající Business Improvement District. 

Nikola Karabcová

Nikola Karabcová

příprava intervencí ve veřejném prostoru, architektka UNIT architekti, s. r. o.

Urbanismem oblasti Palmovka se zabývala už během studií architektury na ČVUT. Nyní má v rámci kanceláře UNIT architekti na starosti koordinaci úprav veřejných prostranství, které pro městskou část Praha 8 připravují. Zabývá se tak vylepšením prostoru při křížení ulic Na Žertvách a Zenklovy nebo návrhem předprostoru nové radnice Prahy 8.

Karel Tabery

Karel Tabery

koordinátor hl. m. Prahy pro revitalizaci Palmovky

Během své dlouhé kariéry nabyl mnoha důležitých kontaktů a zkušeností. Dnes své poznatky zúročuje v Odboru strategických investic Magistrátu hl. m. Prahy.

Je prvním koordinátorem na úrovni hlavního města, který by měl postupně posouvat revitalizaci transformačního území: budovat konsenzus pro sdílenou vizi rozvoje a zadávat ověřovací studie pro dopravní řešení, strukturu veřejných prostranství a náplň nevyužitých ploch. 

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ