Aktuality z Divadla Pod Palmovkou

2. Dubna 2021

Libeňské pašije Divadla pod Palmovkou s nevídanými hosty na Velikonoce ve vašich uších

Letošní Velikonoce můžete strávit ve společnosti Divadla pod Palmovkou a pustit si Libeňské pašije. Vyprávění o utrpení a smrti Ježíše Krista se kromě herců z Palmovky zhostili a společně s námi pašije načetli také vzácní hosté, které můžete za mikrofonem či kamerou vidět a slyšet v jiných pořadech a relacích. Práce s hlasem při načítání hry pro ně byla novinkou. V rolích soudců uslyšíte divadelního dramatika, režiséra, herce, divadelního kritika, redaktora a rozhlasového publicistu Martina Macháčka, dále bývalého reportéra televize Nova a nynějšího „soudce“ výrobků v pořadu TV Seznam A DOST! Jana Tunu a trojici doplňuje překladatel, žurnalista, cestovatel, učitel a cestovatelský průvodce Tomáš Pivoda. A pozor! Roli Anděla načetl novinář a redaktor Filip Titlbach působící v současné době v Deníku N, kde se věnuje pořadu Podcast Deníku N. Užijte si Velikonoce při poslechu Libeňských pašijí, které jsou k dispozici na FB Divadla pod Palmovkou a na našich dalších on-line audio platformách.

Je to venku! V létě budeme hrát! A budeme hrát třeba v šapitó

Azyl78 je název pro novou letní divadelní scénu, kterou mají pod svými křídly Jatka78. V létě se bude stanovat – na Výstavišti – v šapitó. Zabydlí se v něm společně s dalšími divadelními scénami také Divadlo pod Palmovkou. Plánujeme pro vás zahrát nejoblíbenější pecky z Palmovky: Žítkovské bohyně, Bezrukého Frantíka, Pusťte Donnu k maturitě! a 294 statečných. A pozor! Nepřijdete ani o romantiku v podobě Zamilovaného Shakespeara, jehož uvedení v létě chystáme přímo v divadle a těšit se můžete také na oblíbené inscenace OFF scény. O předprodeji na letní hraní budeme včas informovat na stránkách www.podpalmovkou.cz. V létě se těšíme zpátky do divadla!

Víte, co je Brejlando? Pojďte zažít divadlo prostřednictvím virtuální reality

Na konci března se Divadlo pod Palmovkou zapojilo do projektu Brejlanda, který vzniká pod taktovkou kreativní skupiny Brainz Studios v koprodukci Magistrátu hlavního města Prahy.  V rámci tohoto projektu jsme na neobvyklých místech natáčeli úspěšnou inscenaci Pusťte Donnu k maturitě! Zanedlouho si ji užijete ve 3D brýlích. Projekt tak nabízí možnost experimentálního divadelního zážitku ve virtuální realitě. Pomocí nejmodernější technologie a v zapůjčených brýlích doslova vniknete do sledování vybraného představení a ocitnete se v těsné blízkosti herců. Vyberete si i z jiných divadelních představení dalších pražských divadel. A jak to bude fungovat? Zakoupíte si lístek, kurýr vám domů přiveze brýle a neskutečná show může začít. Další den dopoledne si kurýr brýle opět odveze. Vstupenky jsou již nyní v prodejní síti Goout. Tak co říkáte, to bude pecka stát kousek od Donny, Brandona nebo Dylana. A co teprve vedle Ivana Jonáka. Brejlando vám doslova splní sen. 

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ