Blíží se výstavba zastávky U Kříže? Jednání pokračují

31. Ledna 2020

Podle aktuálního postoje Sprá- vy železniční dopravní cesty bude muset řešení karlínské zastávky počkat na projekt železničního tunelu pod centrem Prahy, takzvaného Nového spojení 2. Realizace libeňské zastávky U Kříže je ale možná už dřív.

„V současné době jedná magistrát se SŽDC o schválení započetí prací,“ řekl radní Tomáš Hřebík (TOP 09 + STAN). „Máme již zpracovanou i studii proveditelnosti. Chystáme se hned poté, co to hlavní město podpoří, vypsat architektonickou soutěž,“ informoval. Kromě samotné zastávky je potřeba navrhnout její napojení na Horovo náměstí a ulici U Meteoru, které poté ještě doznají velkých změn při zahloubení městského okruhu. 

„V posledních deseti letech dochází k nárůstu zájmu o železniční dopravu. To v minulém roce potvrdilo i projednání záměru s veřejností, která projektu vyslovila podporu,“ uvedl radní Hřebík. 

Díky nové zastávce bude možné dojet z Libně na Podbabu (kde je konečná linek tramvají) za méně než deset minut, dnes trvá tato cesta hromadnou dopravou přibližně půl hodiny. Zastávka také zjednoduší dojíždění do Libně cestujícím z okolí Prahy. Ti by jinak museli přestupovat až na Masarykově nádraží, nebo by raději rovnou vyrazí-li do osmého obvodu autem. I když to pro řadu lidí může být překvapivá informace, na území Prahy 8 se nenachází ani jedna železniční zastávka. 

Zdroj: magazín Osmička, únor 2020

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ