Divadlo pod Palmovkou připravuje novou hru

17. Října 2019

Happy Chicken CZ je nová hra, kterou připravuje Divadlo Pod Palmovkou k 30. výročí svobody. Černá komedie zachycuje dění a události, které v české společnosti stále rezonují. Hlavní děj se odehrává kolem natáčení filmu zachycující místního velkodrůbežáře a výrobce prvotřídních hnojiv.

Nové představení Divadla Pod Palmovkou s názvem Happy Chicken CZ zachycuje typickou atmosféro malého českého města. Tato černá komedie představuje humorným způsobem aktuální témata, která neustále rezonují naší společností.

"Odehrává se ve fiktivním městě Český Bruntál, takže to odráží myslím celkově ta hra, jak tu politickou situaci, že jsem se tam snažil popsat mechanismus té manipulace lidmi, a že to takt bylo vždy a vždy to tak bude. Ono to dnes vidíme, že ti lidé věří všemu, často vidíme to, že lidé v něčem žijí, že jsou na to zvyklí, ono to tam smrdí. Já to znám třeba z Ústí. Tam vždy člověk ráno vylezl ven z divadla a zjišťoval podle zápachu, co se ten den dělá. A když ti lidé v tom dlouho žijí, tak jsou na to zvyklí. A v této hře jsou také takové radosti," řekl Michal Lang, režisér představení.

Na scéně se objeví hned 15 postav. Každá z nich zastupuje určitou skupinu lidí. Např. v roli cikánské dívky Hely se představí teprve sedmnáctiletá Natálie Šilarová, která doposud neměla herecké zkušenosti.

"Pro mě bylo těžké, když jsem si četla ten scénář. Bylo to hodně silné, bylo tam hodně kritických a špatných vět. Bylo to na mě hodně silné a říkala jsem si, že do toho půjdu," řekla Natálie Šilarová, herečka.

Nezaměstnaného bývalého řidiče kamionu ztvární Martin Němec, kterého diváci dobře znají např. z divadelních her Rok na vsi nebo Zamilovaný Shakespeare.

"Já si to užívám, protože to jde úplně proti mému naturelu, což je vždy dobré, protože si v tom může člověk hledat ty polohy, které normálně nepoužívá v životě. Tak je to takové velké dobrodružství. Já znám plno lidí ze svého okolí. Odehrává se to hodně v hospodě, takže je to takové prostředí, kde se sejdou ti místní a tak se tlachá. A je to taková ta hra z toho popelníku," řekl Martin Němec, herec.

Pokud vás hra zaujala, neměli byste si nechat ujít premiéru 15. listopadu.

Zdroj: prahatv.cz

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ