Divadlo pod Palmovkou v listopadu

1. Listopadu 2021

Mlčení bobříků, Zkrocení zlé ženy a další listopadový program v Divadle pod Palmovkou

Hned dvakrát za sebou odehrajeme v měsíci listopadu totalitní horor o nástrahách skautingu v režii Tomáše Dianišky Mlčení bobříků na Studiu Palm Off. V listopadu se můžete těšit také na akční béčko o hrdinech operace Anthropoid 294 statečných nebo na divokou pánskou jízdu při představení Zkrocení zlé ženy, která se po své zářijové premiéře těší velké oblíbenosti – vybíráme z reakcí diváků: „Myslím, že Shakespeare se dnes výborně bavil. Nemám moc ráda klasiku v moderním hávu, ale tohle provedení je plné dobrých režijních nápadů, výborné muziky, scény, choreografie a výtečných hereckých výkonů... Prostě prima kus na pobavení s nečekanou pointou…“ Odehrajeme také jeden z bestsellerů divadla Bezrukého Frantíka nebo divadelní klasiku Višňový sad s hosty Gabrielou Míčovou, Pavlem Novým a Annou Kameníkovou. 

Celý program a Vstupenky si rezervujte na: https://www.podpalmovkou.cz/program#11-2021

Noc Divadel 2021

Divadlo pod Palmovkou se i letos zapojí do Noci divadel 2021. V letošním roce jsme pro vás připravili dvě varianty prohlídek divadla. Ta první je prohlídka zákulisím divadla spojená s návštěvou zkoušky Encyklopedie akčního filmu, která je novou hrou z pera dramaturga a zároveň režiséra Tomáše Dianišky. Začátky času prohlídky s návštěvou zkoušky jsou v 10:30, 11:30 a 12:30. Od 14:00 hodin potom bude promítání dokumentu Palmovka, natočeného ku příležitosti 70. výročí Divadla pod Palmovkou a po dokumentu bude následovat opět prohlídka divadla. Otevřená bude také divadelní kavárna. 

Kapacita jednotlivých termínů je omezená – vyberte si termín – a přihlaste se na e-mailu: kristyna.srolova@podpalmovkou.cz.

Zvíře jménem Podzim a Michal Pavlíček, Monika Načeva a smyčcový kvartet v Divadle pod

Palmovkou

Jeden z posledních a poslední pražský koncert uskupení Zvíře jménem Podzim proběhne 22. listopadu od 20:00 hodin. Mnohohlavý hudební kolektiv Zvíře jménem Podzim vydal v roce 2017 u Indies Scope eponymní album. Ve stejné době vyšla u nakladatelství Paseka i bohatě ilustrovaná kniha Jakuba Königa, principála zvířecího souboru. Během roku 2018 se o Zvířeti jménem Podzim začalo mluvit i díky intenzivním koncertům, doprovázeným osobitými projekcemi a nadšenými ohlasy návštěvníků. Píseň Černou zazněla v úspěšném českém filmu Úsměvy smutných mužů, který podle knihy Josefa Formánka natočil Dan Svátek. Druhé album Září vydané v roce 2019 se umístilo na předních místech v několika anketách a získalo nominaci na cenu Apollo. Na cenu Anděl 2019 bylo nominováno hned ve třech kategoriích – Elektronika a alternativa, Objev roku a Skupina roku. A dva Anděly nakonec i dostalo. Srdečně zveme také na prosincové koncerty, kdy první koncert bude koncert Michala Pavlíčka, Moniky Načevy a smyčcového kvarteru, který se uskuteční v pátek 3. prosince od 20:00.

Vstupenky na stránkách Divadla pod Palmovkou – www.podpalmovkou.cz

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ