Divadlo pod Palmovkou v říjnu

4. Října 2021

Zveme Vás na PALM OFF FEST 2021

5. ročník mezinárodního setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest proběhne od 5. října do 30.
října 2021 v Divadle pod Palmovkou. Podtitulem jubilejního pátého ročníku se stalo motto [untitled
yet, vol.2]. Letošní program nabízí to nejlepší z Litevské, Rumunské a Slovenské produkce a navíc k

tomu přidáváme za Českou republiku naši inscenaci 294 statečných, která vyhrála Cenu za nejlepší poprvé uvedou hru v roce 2020 v Cenách divadelní kritiky. Navíc máme pro diváky jednu specialitu, a to pracovní projekci filmu Vidět Salisbury, který je filmovou adaptací stejnojmenné divadelní hry Viktora Šenderoviče s velmi aktuálním politickým tématem.  Divadelní část festivalu oficiálně zahájí litevský soubor Operomanija s inscenací Alfa v režii oceňované divadelní režisérky a vizuální umělkyně Dr. GoraParasit. Také v letošním roce nebude chybět doprovodný program festivalu. PalmOff Fest máme širokou nabídku současných dokumentárních filmů českých tvůrců. Filmy ve spolupráci s Kinedok jsou zdarma a navíc po každém z nich bude následovat debata s tvůrci. Podrobné informace o programu na www.palmofffest.cz.

Zkrocení zlé ženy aneb divoká pánská jízda v Divadle pod Palmovkou

Pod vedením ředitele a režiséra Michala Langa vznikla klasická komedie Williama Shakespeara tak trochu neklasicky. V hlavních rolích uvidíte Ondřeje Veselého (Petruccio), Jakuba Albrechta (Kateřina) a Adama Vaculu (Bianca). Režisérský koncept je pro současnou tvorbu trochu výjimečný, ale je inspirován právě Shakespearovskou dobou, kdy i ženské role hráli muži. Avšak důvodů, proč jsou na jevišti jen muži, je více. A protože se jedná opravdu o divokou pánskou jízdu, mohou se diváci těšit na zážitek v originálních kulisách. „Je to vlastně tak, že si ti pánové představují, jaké by ženy měly být. Samozřejmě je to hráno a myšleno v nadsázce, nejde nám o nějakou transhow. Jde jednoduše o to, že naši herci hrají ženy, jako kdyby jimi opravdu byli,“ říká režisér Michal Lang a dodává: „Bylo by zavádějící tu hru dělat tak, aby Petruccio mučil ženu ve druhé půlce hladem a nevyspáním, a proto jsme se rozhodli pro nadsázku.“ Premiéra v pátek 24. září skončila ovacemi ve stoje a nekončícím potleskem. Na inscenaci Zkrocení zlé ženy v překladu profesora Martina Hilského se podíleli Iva Klestilová (dramaturg), polské duo Maćko Prusak (choreografie) a Miroslaw Kaczmarek (scéna a kostýmy), Sebastian Lang (hudba) a o jevištní mluvu se postarala Regina Szymiková. A že byl jazyk perfektně zvládnutý, potvrdilo na premiéře 24. září i nadšení samotného profesora Hilského. Vstupenky na další představení na stránkách Divadla pod Palmovkou – www.podpalmovkou.cz.

Koncerty v Divadle pod Palmovkou opět na scéně

Také v letošním roce se můžete těšit na koncerty v Divadle pod Palmovkou. Ve středu 6. října odstartujeme koncerty koncertem Lenky Filipové a pokračovat budeme v listopadu koncertem držitelů Ceny Anděl pro Objev roku a také v kategorii Elektronika a alternativa  koncertem skupiny Zvíře jménem podzim. V prosinci budou v divadle koncerty hned dva – první v pátek 3. prosince, kdy v divadle přivítáme Michala Pavlíčka, Moniku Načevu a smyčcový kvartet Pavla Bořkovce. A těsně před Vánoci dorazí do divadla opět Robert Křesťan a Druhá tráva a po novém roce se můžete těšit na koncert Kamila Střihavky. Vstupenky zakoupíte na stránkách www.podpalmovkou.cz.

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ