Jak dál s projektem Nová Palmovka?

22. Listopadu 2020

Kdo by neznal léta rozestavěnou budovu u křižovatky tramvají na Palmovce. Projekt Nová Palmovka, který stojí i kvůli sporům s generálním dodavatelem stavby, měl původně sloužit pro potřeby radnice Prahy 8 a prostřednictvím obchodů a služeb i všem občanům.

Na konci loňského roku vznikl Výbor pro projekt Nová Palmovka, kde jsou zástupci všech politických uskupení zastupitelstva. Scházejí se zpravidla jedenkrát měsíčně. Na základě doporučení výboru vznikla analýza současné- ho stavu a možného budoucího vývoje, kterou vypracovala společnost Ernst & Young. 

Členové výboru se s jejím obsahem seznámili, byla projednána i s představiteli hlavního města. Na stole je tak několik variant dalšího postu- pu, nejčastěji se zmiňuje prodej budovy či koncese, kdy by objekt pro osmou měst- skou část dostavěl soukromý investor. 

Pro další postup je důležité i řešení zmíněného sporu s dodavatelem. Radnice Prahy 8 nebyla spokojena s kvalitou odevzdané práce, což potvrdil i posudek Kloknerova ústavu. Situaci komplikuje i koronavirus, protože kvůli restriktivním opatřením se neustále odročují soudní jednání. Rozhodnutí se tak dá čekat až příští rok.

zdroj: měsíčník Osmička 12/2020

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ