Klub Mapa na Palmovce funguje dál pod novým jménem

8. Ledna 2020

Karlínské Spektrum Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy obnovilo v prosinci činnost bývalého klubu Mapa pod novým názvem Klub Kontejner.

Otevřený klub pro děti a mládež od 6 do 15 let navazuje na předešlou aktivitu klubu Mapa, který původně spadal pod městskou část Praha 8. Je otevřen od pondělí do čtvrtka od 13 do 18 hodin.

V nevšedním prostředí obytného modrého kontejneru se nachází příjemný prostor, který disponuje dvěma místnostmi, kde příchozí děti mohou využít podpůrné služby doučování, učit se angličtinu s rodilým mluvčím, zapojit se do výtvarné dílny, zahrát si fotbálek s profesionálním hráčem a trenérem, večer zajít do  lmového klubu či se setkat se zajímavými hosty.

Klub poskytuje dětem, které se nacházejí v nelehké životní situaci, bezpečný prostor, kde mohou kvalitně trávit volný čas. Najdou zde také možnost individuální konzultace každý čtvrtek mezi 13. a 18. hodinou. Děti mohou do klubu přijít trávit svůj volný čas, ale také řešit svoje problémy a nejrůznější těžkosti, se kterými si neumějí poradit, hledají řešení, anebo se chtějí třeba jenom svěřit.

Návštěva klubu není podmíněna žádnou přihláškou ani pravidelnou docházkou. Vycházíme ze zásady bezpečnosti a anonymity. Kontejner se nachází na rozlehlém pozemku mezi Invalidovnou a Palmovkou a disponuje fotbalovým, volejbalovým a basketbalovým hřištěm. O zahradu se starají účastníci klubu společně a v létě se na ní chystají pěstovat zeleninu k vlastní potřebě. Vedoucí klubu mají do budoucna velké plány, jak více rozšířit své aktivity o současné komunitní trendy, a využít tak velkorysého pozemku. Veškerý program a akce jsou zcela zdarma a můžete je sledovat na facebookové stránce klubu.

MGA. JULIANA HÖSCHLOVÁ,
vedoucí Klubu Kontejner a hlavní pedagog

MGR. DAVID BERENREITER,
garant a speciální pedagog

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ