Libeňský most čekají zátěžové zkoušky

10. Března 2020
Zátěžové testy na mostě proběhnou dvě nejbližší soboty. Zkoušky jsou důležité pro budoucí rekonstrukci. 

Magistrát společně s Technickou správou komunikací kompletně komunikaci uzavřou po následující dvě soboty 14. a 21. března pro auta, veřejnou dopravu i pěší. Most z roku 1928 nebyl nikdy opravován a je ve špatném stavu. „V minulosti proběhla zatěžovací zkouška pouze jedna, u Palmovky, a to s velice nízkým zatížením. V předběžných tržních konzultacích si potenciální zhotovitelé projektové dokumentace a stavby vyžádali, zda by nemohly proběhnout ještě podrobnější zatěžovací zkoušky,“ řekl náměstek primátora Adam Scheinherr. 

Zkoumána budou čtyři oblouková pole. Most přes Vltavu jich má pět a odborníci se zaměří na tři prostřední. Jedno pole budou zkoumat u inundačního mostu na břehu. 

Na most najede zátěž 547 tun a bude střídáno statické a dynamické zatěžování mostu. „Dáme tam tolik tun, které tam nikdy nemohou být. Zároveň vyzkoušíme reálný provoz nákladními automobily i tramvají,“ zmínil Scheinherr. Výsledky testů budou podle náměstka zpracovány a známy asi do měsíce od druhé zkoušky. Následně město vypracuje zprávu a vypíše veřejnou zakázku na rekonstrukci mostu. Vybere jednu firmu, která vytvoří projekt a zároveň most opraví. Rekonstrukce by měla začít na přelomu let 2021 a 2022. 

Zdroj: Deník Metro
ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ