Palmovka otvírá nový rok mezinárodní výzvou pro umělce

30. Ledna 2021

Projekt FACE TO FAITH v Divadle pod Palmovkou startuje otevřenou výzvou pro umělce a on-line konferencí na téma V co věříme? (What do we believe in?). Divadlo pod Palmovkou je jedním ze sedmi partnerů, kteří společně realizují mezinárodní projekt s názvem FACE TO FAITH. Další partnerské instituce jsou ve Finsku, Německu, Itálii, Polsku, Ukrajině a také v Izraeli. Celý projekt je spolufinancován z programu Evropské Unie Kreativní Evropa a Divadlo pod Palmovkou se tak stalo jednou ze sedmi českých organizací, které uspěly v projektech evropské spolupráce v roce 2020.

Cílem celého projektu je pochopení významu víry v evropské společnosti prostřednictvím divadelních projektů a konferencí. Naší první aktivitou je dnešní vyhlášení otevřené výzvy pro umělce, kterou zveřejňujeme např. na webových stránkách a sociálních sítích divadla, ale i dalších kanálech. Ve výzvě hledáme mezinárodní tvůrčí tým složený z režiséra, dramaturga a výtvarníka, kteří nám předloží své nápady a projekty týkající se tématu víry,“ říká ředitel a umělecký šéf divadla Michal Lang a dodává:

„Pro účastníky je to šance, jak mohou vstoupit na mezinárodní divadelní scénu.“ Uzávěrka otevřené výzvy je stanovena na 7. března 2021. Projekty hlásící se do Divadlo pod Palmovkou by měly zapadat do následujících tematických okruhů: Konspirační teorie a fake news, Víra versus zdravý rozum, Noví mučedníci a kazatelé a Chaos versus řád. Každý ze sedmi partnerů však v otevřené výzvě předkládá své vlastní tematické oblasti a inscenátoři se mohou ucházet o instituci, která je pro ně z hlediska jejich tématu a kontextu nejrelevantnější. Následně mezinárodní tým kurátorů vybere celkem sedm projektů, které budou v rámci projektu FACE TO FAITH skutečně realizovány a po premiéře v příslušné instituci bude mít uskutečněný projekt alespoň jedno hostující představení v dalším partnerském městě.

Jako doprovodný program projektu proběhne v pátek 5. února od 10:00 hodin v živém přenosu na
facebooku mezinárodní konference What do we believe in? V dopoledních hodinách promluví o

projektu a svých aktivitách jednotliví umělečtí šéfové všech sedmi partnerských institucí. Odpolední blok se bude věnovat představení společného filmového dokumentu, který ukáže osobitý pohled na víru obyvatel jednotlivých zemí. Konferenci bude možné zhlédnout na FB stránkách FACE TO FAITH a později také ze záznamu. „V původním projektu jsme plánovali živou mezinárodní konferenci, ale i tento projekt musí reagovat na pandemickou situaci, a proto bude konference on-line. Věříme, že téma i mezinárodní účast zaujmou širokou veřejnost a že se budeme navzájem inspirovat a rozšíříme si obzory,“ sděluje manažerka projektu Barbora Prokopová.

Mezinárodní projekt FACE TO FAITH aktivně začal zahajovací schůzkou, která proběhla
prostřednictvím třídenního on-line zasedání. Na něm partneři společně diskutovali o důležitosti

tématu víry pro společnost a domluvili se na dalších aktivitách a milnících, které je v projektu čekají. 

Veškeré projektové aktivity je možné sledovat na internetových stránkách http://face-to-faith.eu/

zdroj: Divadlo pod Palmovkou

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ