Jak to bude na Palmovce vypadat?

14. Října 2021

Ve středu 6. října proběhla na Palmovce komentovaná procházka, kterou nás provedl Filip Tittl z atelieru UNIT Architekti. Přímo „na místě činu“ jsme si tak mohli představit, jak bude Palmovka a její okolí vypadat za 3 až 4 roky. A že to byl krásný výlet do budoucnosti! Tam, kde nyní stojí zašlé autobusové nádraží, vyroste projekt Palmovka One, který nejen svoji bytovou částí, ale zejména komerčním parterem, který nabídne obchody a služby, oživí zanedbané náměstí Bohumila Hrabala. Místo nevyhovujících komunikací budou široké chodníky a tam, kde je nyní šeď a prach, budou travnaté plochy, hřiště pro děti nebo předzahrádky restaurací. 

„Podoba náměstí, která byla na procházce názorně předvedena občanům i zástupcům MČ, vychází zejména z návrhů samotných obyvatel. Cílem je z nehostinného autobusového nádraží vytvořit příjemné místo pro setkávání místních. Náměstí bude konečně vypadat tak, jak si zaslouží a ne jako prostor, kterým se v večerních hodinách bojíte procházet,“ komentuje plán na proměnu Palmovky Petr Pelc, koordinátor projektu Palmovka TEĎ.

Nejen budova Palmovky ONE bude na Palmovce novinkou – celé náměstí se stane poctou spisovateli Bohumilu Hrabalovi, na nějž budou odkazovat citlivě zvolené prvky přímo ve veřejném prostoru. Nebude to ale socha nebo jiná dominanta, ale pěkně „po hrabalovsku“ lidské příběhy, ztvárněné na první pohled zcela obyčejně. Můžeme se tedy těšit třeba na hodiny, které půjdou 82 let pozpátku, tedy od narození spisovatele nebo jabloň, která se jakoby přesunula z Hrabalova nedalekého dvorku.

Jaké konkrétní změny náměsti Bohumila Hrabala čekaji si můžete prohlédnout v přiložené prezentaci.

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ