Palmovka TEĎ – Praha 8 vede dialog o proměně

22. Ledna 2018

Ve čtvrtek 18. ledna 2018 se uskutečnil workshop pro zájemníky v území Palmovky. Že je Palmovka jedním z nejdůležitějších projektů osmé městské části dokládá účast 25 zástupců developerů, škol, spolků, podnikatelů, ale také církve, MHMP, IPRu, Zdravotnické záchranné služby, Komerční banky a dalších. říká iniciátor setkání místostarosta Prahy 8 Petr Vilgus.

Architekt Filip Tittl představil návrhy rychlých opatření, které by bylo možno v roce 2018 zrealizovat:  Zároveň se připravuje návrh nové podoby veřejného prostranství před centrem Nová Palmovka.

„Diskutovali jsme o revitalizaci území okolo Synagogy, autobusového nádraží, dostavbě Nové Palmovky a jejího využití. Narazili jsme především na problémy s vlastnictvím pozemků. V oblasti jsou totiž pozemky Dopravního podniku, Magistrátu, Židovské obce a samozřejmě i soukromých vlastníků,“ informuje místostarosta Vilgus.

Zapojit se může skutečně každý, kdo má na srdci oblast Palmovky. Další setkání proběhne již tento čtvrtek, 25. ledna 2018.  zve Vilgus. Veškeré informace o proměně území, investičních záměrech developerů, podněty občanů atd. jsou přidávány na web www.palmovkated.cz.

Více informací o výstavě a sousedském setkání naleznete na webu MČ Praha 8.

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ