Pandemie rozvoj Palmovky nezastavila!

4. Ledna 2021

Pamatujete si na informační kontejner, který stál v létě minulého roku na Palmovce? Zúčastnili jste se některého z workshopů nebo komentované procházky? Vyplnili jste dotazník spokojenosti se službami v okolí Palmovky na PalmovkaTED.cz nebo jste přišli s konkrétním návrhem, co by v okolí moderní Palmovky nemělo podle Vás chybět?

Pak Vás určitě zajímá, jak práce na jedné z významných oblastí Prahy 8 pokračují. Složitá epidemiologická situace, která se jak červená nitka prolínala celým uplynulým rokem, nám sice znemožnila pořádání některých kontaktních a participativních akcí, ale o to víc jsme se zaměřili na on-line prostor a na distanční komunikaci s Vámi, našimi občany. „Jsem rád, že obyvatelé ze sousedství Palmovky, ale i ti, kteří v okolí pracují nebo využívají Palmovku jako dopravní uzel, se zapojili do debat na sociálních sítích a hojně využívali platformu PalmovkaTED.cz, kde se nám sešlo mnoho podnětných návrhů, které jsme vyhodnocovali ve spolupráci s odborníky z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR),“ říká k netradiční formě komunikace radní pro strategický rozvoj MČ Praha 8, Tomáš Hřebík (STAN).

Abyste i nadále byli informováni o všech novinkách, které se Palmovky a přilehlé oblasti týkají, připravila pro Vás MČ Praha 8 několik videí, ve kterých Vás postupně budeme seznamovat se závěry z participativních setkání s občany, s výstupy z dlouho očekávané územní studie nebo s budoucím vzhledem v minulosti zanedbaného náměstí Bohumila Hrabala. Formou rozhovorů Vám zprostředkujeme i názory a doporučení odborníků z mnoha oblastí, můžete se těšit na videa s architekty, ale i s experty přes adaptaci na klimatickou změnu. Na Palmovce má své nezanedbatelné místo i kultura a to nejen jako odkaz Bohumila Hrabala a proto má i toto téma své místo mezi připravovanými videi. 

„Měli jsme obavu, že kvůli celorepublikové situaci, kdy jsme nemohli pořádat sousedská setkání, celý projekt Palmovka TEĎ takzvaně „usne“. Od začátku totiž bylo cílem, aby do nové podoby moderní Palmovky bylo zapojeno co největší množství občanů, jedině tak se z této oblasti může stát opravdu plnohodnotné mikrocentrum Prahy 8. Natočení série videí, ve které přibližujeme kroky, které se udály za posledních několik měsíců, mi proto přijde jako elegantní řešení jak „na dálku“ komunikovat s obyvateli,“ , komentuje přínos videí zastupitel MČ Praha 8 a koordinátor platformy Palmovka TEĎ, Petr Pelc (TOP 09).

Videa budou k dispozici na kanále YouTube a o jejich vydání budeme informovat na www.palmovkated.cz  a sociálních sítích Instagram a Facebook.

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ