Praha TV: Na Palmovce je umístěn informační kontejner

12. Června 2020

Praha 8 připravila na Palmovce sérií veřejných akcí ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Cílem je představit vizi budoucího náměstí Bohumila Hrabala. Místní občané mají možnost se blíže seznámit s danou lokalitou a zamýšlenou proměnou v rámci komentovaných prohlídek a workshopů. Přispět mohou i svými návrhy.

Na Pražské Palmovce je umístěn informační kontejner, který má za úkol představit možnosti rozvoje této lokality. Jedná se o několik projektů zaměřených například na dopravu, ale i na proměnu náměstí Bohumila Hrabala, ze kterého by mělo vzniknout příjemné místo k odpočinku. 

"Touto cestou se snažíme, pomocí našeho kontejneru, který je umístěný na Palmovce občanům ukázat, jaká by mohla být budoucí podoba Palmovky a okolí. Je tady několik významných projektů, které ve středním horizontu mohou začít," prozradil radní pro strategický rozvoj MČ Praha 8, Tomáš Hřebík.

"Lidé se nejvíce ptají na budoucí podobu náměstí Bohumila Hrabala. Dnes je to pouze náměstí, které nese jeho jméno, ale ve skutečnosti jako náměstí  ještě nevypadá. Tedy jak bychom si ho představovali. Dále se často lidé ptají na předláždění a křížení tohoto místa," doplnil zastupitel, koordinátor projektu za MČ Praha 8, Petr Pelc.

Pro zájemce jsou k dispozici workshopy, v rámci kterých mohou diskutovat s odborníky a navrhovat své náměty v rámci plánované revitalizace. 

"Je primárně založen za účelem interakci s občany. Záleží nám na jejich názorech. V případě, že zde občan dorazí, může diskutovat s odborníky, může svůj námět s ním interaktivně probrat, může zjistit na kolik je realizovatelný," doplnil zastupitel a koordinátor projektu za MČ Praha 8, Petr Pelc.

Místní občané mají možnost se blíže seznámit s danou lokalitou a zamýšlenou proměnou i v prostřednictvím komentovaných prohlídek.

"Prohlídka sama o sobě je určena k tomu, aby lidé prošli významná místa na území Palmovky, dozvěděli se o historii a budoucí podobě celé oblasti," uvedl radní pro strategický rozvoj MČ Praha 8, Tomáš Hřebík.

Informační kontejnery budou pro místním obyvatele k dispozici do pátku 19. června. Během této doby budou probíhat workshopy  i komentované prohlídky. Do 20. června mohou zájemci taktéž přispívat svými náměty přímo na Palmovce nebo prostřednictvím webových stránek palmovkated.cz

Zdroj: PrahaTV

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ