Pražský magistrát chce letos začít s přípravou rekonstrukcí velkých mostů

10. Ledna 2019

Hlavní město dlouhodobě trápí špatný technický stav mostů, především těch velkých přes Vltavu. Magistrát chce letos začít s přípravami na jejich rekonstrukci i s plány na stavbu nových mostů v metropoli, uvedl Radiožurnál. 

„Začne se zpracovávat projekt pro Dvorecký most. Ten se bude moci začít stavět možná na konci roku 2020,“ přiblížil Radiožurnálu plány radní pro dopravu Adam Scheinherr z hnutí Praha sobě.

Ve fázi příprav jsou i opravy některých velkých mostů přes Vltavu. „Máme v podstatě hotovou diagnostiku Libeňského mostu. Pokračujeme diagnostikou Hlávkova mostu, Palackého mostu, mostu Legií a musíme se připravit na Barrandovský most,“ dodal.

„Na leden nás čekají zatěžovací zkoušky na Hlávkově mostě a na jaře Palackého. Provádíme diagnostiku jako součást i projektové dokumentace na celkovou rekonstrukci,“ přiblížila mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

První fáze Libeňského mostu


Samotných rekonstrukcí ale podle Scheinherra letos v Praze mnoho nezačne.

„Budeme moci zahájit pouze první fázi Libeňského mostu. Trojská lávka, tam bychom měli zahájit stavbu. Lávka by měla být hotová nejpozději na jaře příštího roku. To jsou hlavní věci, které se dají udělat,“ uvedl radní pro dopravu s tím, že proces přípravy je zdlouhavý.

Ještě v lednu by se měli dělníci vrátit na most u stanice metra Vltavská, který město po říjnové uzavírce alespoň částečně zpřístupnilo pro auta na konci roku. „V tuto chvíli je pouze zajištěn. Bylo nám doporučeno pokračovat v přípravě podepření mostu,“ vysvětlila Lišková.

V dalších měsících by měl magistrát také mít jasněji o budoucnosti železničního mostu na Výtoni. Ten patří Správě železniční dopravní cesty. „Požádal jsem o to, aby byla zpracována možnost rekonstrukce mostu. Potřebujeme skloubit dopravní hledisko a památkovou hodnotu,“ dodal Scheinherr.

Silničáři by letos měli pracovat na desítkách mostů v Praze. Kromě těch velkých přes Vltavu také třeba na mostu v ulici K Barrandovu nebo na Zlíchovském mostě.

Zdroj: iROZHLAS.cz

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ