Přechodů v Libni přibývá

1. Září 2021

Například v ulici Na Sypkém byl během léta dokončen druhý přechod pro chodce, stanovený odborem dopravy před několika měsíci. Doplnil tak kolmý přechod v ulici V Zahradách, který byl vyznačen loni v listopadu. „Provoz v této oblasti je stále hustější, a to především v časech ranní a odpo- lední špičky, kdy se i kvůli objíždě- ní ,zklidněné‘ Zenklovy ulici po nepovedené rekonstrukci z roku 2018 stává objízdnou trasou,“ uvedl radní pro dopravu Tomáš Slabihoudek (TOP 09 + STAN).

Oba přechody vznikly na místě již existujících „míst pro přecházení“. Místním obyvatelům ale vyznačení přechodů umožní bezpečnější pohyb přes vozovku, a naopak řidiče výrazněji upozorní, že se přes ulici můžou pohybovat chodci. Došlo také k vyznačení dopravních stínů v křižovatce, aby bylo řidičům parkujících vozidel zřejmé, kde se kvůli rozhledům chodců i řidičů nemá parkovat. Změnu značení provedla Technická správa komunikací.

Rovněž poblíž Palmovky v Zenklově ulici u křižovatky s ulicí Na Hrázi bude v blízké době vyznačen nový přechod pro chodce. V současnosti dochází k dokončení dvou bytových domů po obou stranách Vojenovy ulice, které nový přechod propojí s protější stranou ulice Zenklova a usnadní pěší cestu například k tramvajové zastávce Palmovka. Kvůli šířce Zenklovy ulice bude přechod mezi vozovkou a kolejemi oddělen ostrůvkem. Vybudování přechodu pro chodce bylo požadavkem stavebního úřadu, souvisejícím s povolením stavby jednoho z bytových domů.

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ