Předlážděná ulice Na Žertvách má nové mobiliáře

27. Května 2019

Téměř tříměsíční práce na revitalizaci části ulice Na Žertvách jsou u konce. Povrch tramvajové zastávky Palmovka byl předlážděn a ulice je nově vybavena specifickými městskými mobiliáři. Ty byly osázeny stromky a rostlinami, které suplují chybějící stromořadí. Celá revitalizace vyšla přibližně na 9 milionů korun a je hrazena z dotace hl. m. Prahy.

„Kultivace Palmovky a jejího okolí je pro nás jednou z priorit. Tato oblast byla bohužel dlouhodobě zanedbávána a její současný stav nedělá Praze 8 příliš dobrou vizitku. Postupnými kroky nyní měníme Palmovku v důstojné místo“, říká radní Prahy 8 pro strategický rozvoj Tomáš Hřebík.

Mobiliáře jsou vyrobeny ze snadno udržovatelných materiálů s vyšší odolností proti vandalismu. Použité dřevo pochází z certifikovaných lesů trvale udržitelného hospodaření. Za návrhy stojí UNIT architekti, s. r. o. Mimo šesti mobiliářů v ulici Na Žertvách byly další prvky umístěny před Libeňským mostem a Libeňskou sokolovnou. V brzké době se objeví i jeden prvek před Divadlem pod Palmovkou, který je doplněn o panely informující o aktuálním programu divadla a dalších zajímavých novinkách.

I na ostatních místech nabízejí mobiliáře mimo posezení i další využití. Zahrát si zde můžete například šachy, nebo si vypůjčit knihu z veřejné knihovničky. vysvětluje radní Hřebík.

Palmovka 2030

Předláždění části ulice Na Žertvách a instalace mobiliářů je jedním z prvních kroků v rámci projektu Palmovka 2030, který vznikl z iniciativy Městské části Praha 8. Smyslem projektu je propojit a koordinovat všechny probíhající a plánované investice v okolí Palmovky.

„Instalace nových mobiliářů sama o sobě Palmovku nespasí, jsem ale přesvědčen, že lidé, kteří tu bydlí a pracují, uvítají každou změnu k lepšímu“, myslí si zastupitel Prahy 8 Petr Pelc. dodává.

Do budoucna se počítá například s proměnou předprostoru Komerční banky, kde by měla být nainstalována kontejnerová kavárna s dřevěným pódiem s posezením. V plánu je také úprava tramvajové křižovatky na Palmovce, která se stane bezbariérovou. Více informací o tomto projektu a dalších plánovaných změnách si mohou čtenáři přečíst na internetových stránkách www.palmovkated.cz nebo na www.facebook.com/palmovkated.

 

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ