Prima opouští pražskou Palmovku a míří na novou adresu

25. Listopadu 2019

Skupina Prima se stěhuje do nového sídla. Opouští po 21 letech pražskou Palmovku a míří do Strašnic. Kromě tří televizních studií se v nové budově nachází i šest rozhlasových studií, Fresh kavárna, dětská skupina Primáček a 12 zasedacích místností, oznámila FTV Prima v tiskové zprávě.

V nově zrekonstruovaných prostorách polyfunkčního objektu VINICE ve Strašnicích bude skupina Prima disponovat prostory o rozloze 12 500 m2na šesti podlažích. Velkorysé kancelářské prostory se nacházejí ve čtyřech nadzemních patrech, technické a provozní zázemí televize ve dvou podzemních podlažích, kde mohou zaměstnanci parkovat.

Prima mění sídlo potřetí ve své historii. „Nová adresa vždy pro Primu znamená významný milník. Věřím, že tomu bude i tentokrát. Nové prostory s nejmodernějšími televizními studii započnou další éru našeho zpravodajství i pořadů vlastní tvorby. Do budovy se přesunou obchodní zastupitelství Media Club i rádia společnosti Radio United, a tím se zkoncentrují média skupiny GES pod jednu střechu,“ popsal generální ředitel skupiny Prima Marek Singer.

Stěhování je rozděleno do etap tak, aby nebylo přerušeno vysílání televizních ani rozhlasových stanic. „Jedná se o koordinačně velmi náročný projekt, kdy máme přesně navržený harmonogram stěhování. Jako první se stěhoval archiv, následují programové oddělení, technici, administrativní oddělení. V poslední fázi se budou stěhovat zpravodajská oddělení, rozhlasové stanice a odbavovací pracoviště,“ doplnil Singer.

Generálním projektantem stávajícího objektu VINICE je společnost CASUA. Za rozvržením vnitřních prostor stojí společnost Spaceplan. Hlavní televizní studio navrhoval Jaroslav Holota z kreativního studia Ungroup. 

Původně obchodně-administrativní centrum Vinice s navazujícím obytným souborem Palouk bylo postaveno v roce 1998, v té době se jednalo o jeden z největších realizovaných architektonických souborů toho typu v Praze. Poté, co se téměř po dvou desetiletích odstěhoval dlouholetý majoritní uživatel, objekt koupila společnost GES REAL, a.s., která provedla jeho celkovou rekonstrukci. 

Skupina Prima byla založena v roce 1993 jako první česká komerční televizní stanice. V současné době provozuje vysílání osmi televizních kanálů a šesti rozhlasových stanic. Má široké portfolio webů a tištěných magazínů.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/mediahub/prima-stehovani.A191125_131644_mediahub_jpl


ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ