Rada HMP schválila záměr rekonstrukce Libeňského mostu

27. Listopadu 2018

Libeňský most čeká citlivá rekonstrukce a nebude se bourat. Takové rozhodnutí dnes schválila Rada hlavního města Prahy. Nyní budou prověřeny různé varianty oprav mostu a na jaře padne rozhodnutí o dalším postupu.

/zpráva z 42. jednání Rady hl. m. Prahy 27. listopadu 2018/

„Plníme programové prohlášení a předvolební slib, kdy okamžitě po ustanovení Rady schvalujeme plán na rekonstrukci Libeňského mostu a další kroky k jeho záchraně. Díky koaliční shodě dojde k zastavení degradací mostu základními opravami, které budou vizuálně znatelné již příští rok. Díky přípravným pracím a studii porovnáme nejlepší variantu pro Libeňský most. Dáváme jasný signál a po 90 letech, kdy se mostu nikdo nevěnoval, mu dopřejeme péči, kterou si tolik zaslouží,“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy Adam Scheinherr.

Začnou tedy opravy vnějšího líce, schodišť, sloupů osvětlení a zábradlí s cílem zastavit degradaci mostu a obnoven jeho důstojný vzhled. Z mostu budou také přeloženy inženýrské sítě, a to do podchodů provedených pod Vltavou. Po zvolení jedné varianty opravy mostu bude organizován workshop s tématem kompletního řešení části Libeňského mostu mimo řeku s důrazem na řešení protipovodňové ochrany a dopravy v prostoru Palmovky.

Zdroj: http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/rada_schvalila_zamer_rekonstrukce.html

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ