Spisovatele Hrabala a Lustiga připomenou Libeňské návraty

6. Února 2021

Společenský sál, ve kterém vytvoří Libeňské muzeum s kulturním centrem pod názvem Libeňské návraty, si pronajala v Pivovarnické ulici Praha 8. „V tomto místě stále funguje nezaměnitelné libeňské genius loci. Chceme ho udržet a vrátit nejen Libeňákům jeden z mála zachovalých společenských prostor a sálů,“ vysvětlil radní Michal Švarc. 

Obec by tam ráda pořádala výstavy, společenské akce či přednášky. „Zároveň chceme v tomto prostoru vzdát hold Libni a jejím obyvatelům a rodákům. Především spisovatelům  Hrabalovi , Lustigovi , Štorchovi a dalším. Věříme, že až nám covid 19 umožní naplno otevřít, vše bude nachystáno,“ doplnil. Jedná se o poslední zachovalý autentický libeňský společenský a komunitní sál. Dříve jich v Libni byly desítky. V domě, kde se prostor nachází, bydlel Eduard Štorch a do restaurace sem chodil jak Bohumil Hrabal , tak Arnošt Lustig . 

V místě doposud fungovala muslimská modlitebna, na kterou si místní obyvatelé stěžovali mimo jiné i kvůli problémům s parkováním nebo hromadícím se odpadem.

Zdroj: Právo

Foto: MČ P8

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ