U Palmovky hořel sklep domu: Hasiči evakuovali 26 lidí

1. Ledna 2020

Na Nový rok odpoledne vyrazili pražští hasiči do ulice Novákových v Libni, kde hořel sklep činžovního domu. Ze zakouřených prostor evakuovali 26 lidí, zplodinami se nadýchal jeden muž a byl převezený do nemocnice. Příčinou zakouření byl podle twitteru hasičů hořící odpad.

Oblast křižovatky Ronklovy a Novákových byla asi dvě hodiny dočasně uzavřená kvůli zásahu hasičů. Na místě byly dvě jednotky, jejichž členové v dýchací technice prohledávali zdroj zakouření ve sklepě. Z domu bylo evakuováno 26 osob.

Podle twitteru hasičů můžeza požár hořící odpad v kóji: „Nasazen byl jeden proud vody, zasahujeme v dýchací technice a daří se nám dostat plameny pod kontrolu. Odvětráváme prostory domu,“ uvedli v 15:56 pražští hasiči na svém twitteru. O pár minut později pořár lokalizovali a dohašovali. Na místě byl preventivně i tým záchranářů s inspektorem a podle mluvčí pražské záchranky Jany Poštové bylo potřeba jednoho asi čtyřicetiletého muže, který se nadýchal zplodin, ošetřit a převézt do nemocnice.

Zdroj: Blesk.cz

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ