Velkodrůbežář, holding. Happy Chicken však slibuje víc než politickou satiru

18. Listopadu 2019

V řece plavou divné ryby a nic nevypadá jako v dobách dětství a mládí. Tak uvádí pražské Divadlo pod Palmovkou páteční premiéru novinky Happy Chicken CZ – Drůbeží farma, kterou napsal i režíroval zdejší ředitel Michal Lang.

„Týká se všeho, co se kolem nás děje. Inspiraci jsem bral ze života, jde o příhody mé i mých blízkých. Čerpal jsem také ze sociálních sítí,“ přibližuje autor.

Anotace k představení pak obsahuje návodná slova jako velkodrůbežář či holding. „Už když se podíváte na název hry, není leckomu třeba nic vysvětlovat. Ale mně šlo spíše o zachycení mechanismu ovládání mas, manipulace s lidmi ve stylu Cambridge Analytica. To je něco, co změnilo svět. Jsem přesvědčen, že sociální sítě přinášejí větší revoluci než objev parního stroje,“ zamýšlí se Lang.

Odmítá, že by stvořil politické divadlo. „Je Orwell politický? Nešlo mi o to napsat prvoplánové pásmo s karikaturami současných politiků, které budeme zesměšňovat. Chtěl jsem vytvořit hru, která přežije a může ji hrát i někdo jiný,“ vysvětluje.

V novince se objeví šestnáct herců, v klíčových rolích Jan Teplý, Ondřej Veselý, Jakub Albrecht či Kamila Trnková. Lang jim psal úlohy přímo na tělo, většinou tak vystupují pod svými jmény.

Autor: 

Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/divadlo/happy-chicken-cz-drubezi-farma-michal-lang-divadlo-pod-palmovkou.A191114_122601_divadlo_ts

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ