Začíná předláždění tramvajové zastávky v ulici Na Žertvách

25. Února 2019

V pondělí 4. března 2019 začnou stavební práce na tramvajové zastávce v ulici Na Žertvách v Praze 8 v rámci projektu Palmovka 2030. Cílem je místo zkultivovat díky předláždění a následné instalaci nového mobiliáře. Stavební práce, jejichž investorem je Technická správa komunikací, potrvají cca dva měsíce.

Oblast Palmovky se postupně mění v důstojné centrum MČ Praha 8, a to i díky projektu osmé městské části Palmovka 2030. V rámci něho postupně probíhají úpravy veřejných prostranství, a to jak ulic, tak zeleně. Jedním z prvních realizovaných kroků bude v březnu 2019 revitalizace části ulice Na Žertvách.

Povrch tramvajové zastávky a jejího okolí je poničený a plný výmolů. „Cílem je zkultivovat dosud ne zcela příjemné místo v srdci Libně, dát mu příjemnější a přirozený charakter. Hlavní vizuální změnou bude předláždění tramvajové zastávky a instalace šesti nových prvků mobiliáře v ul. Na Žertvách a tří dalších v oblasti Palmovky,“ popisuje změny radní Tomáš Hřebík, pod nějž spadá v Praze 8 kancelář architekta a strategický rozvoj. „Mobiliář poslouží nejen ke krátkému posezení a odložení zavazadla, ale bude mít také estetickou funkci, jelikož v rámci něho budou instalovány i rostliny, které celou oblast rozjasní,“ dodává Hřebík. Instalaci mobiliáře zaštiťuje Odbor životního prostředí městské části Praha 8.

Staveniště bylo převzato na přelomu ledna a února 2019 za přítomnosti zástupců osmé městské části, TSK a realizátora INPROS Praha, a.s. Revitalizace ulice Na Žertvách začne 4. března 2019 a bude trvat cca dva měsíce. Díky pracím na etapy práce nijak neomezí dopravu, ani vstup do metra. Předláždění a nový mobiliář je hrazen z dotace Magistrátu hl. m. Prahy a vyjde na cca 9 milionů korun.

Celý projekt Palmovka 2030 se dotýká všech obyvatel Libně a okolních čtvrtí, ale i těch, kteří zde pracují nebo jen využívají důležitý přestup z metra na tramvaj. „Prostředí Palmovky opravdu nedělá Osmičce žádnou parádu. Díky malým, ale významným krokům se tato situace pomalu změní,“ těší se radní Hřebík. Pokud vše půjde dobře, na podzim 2019 dojde k úpravě tramvajové křižovatky na Palmovce, která se stane bezbariérovou. Více o projektu Palmovka 2030 se dozvíte na www.palmovkated.cz.

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ