Změní se územní plán? Nad Palmovkou má vzniknout park se sportovišti

26. Srpna 2019
Na kopci nad Palmovkou by mohl vzniknout park se sportovním zázemím. Usilují o to zastupitelé Prahy 8, kteří už schválili návrh na změnu územního plánu.

„Palmovecký kopec je významnou lokalitou Libně. Zároveň je to velmi atypické území, které je rozděleno mezi několik areálů a postrádá celistvé řešení. To chceme změnit, kopec udělat prostupnější a zpřístupnit návrší, které nabízí vyhlídku na panoráma města,“ uvedl radní osmičky Tomáš Hřebík.

Na místě se nyní nachází hokejbalový areál, který by se měl zmodernizovat a rozšířit o další sportoviště. „Jaké aktivity nabídne, bude ještě podrobeno diskusi,“ doplnil zastupitel Petr Pelc.

Uvnitř kopce se nachází Technologické centrum ochranného systému metra, které leží roky ladem. Změny, které má radnice v plánu, lze podle Hřebíka udělat bez ohledu na budoucnost krytu.

Radnice chce také prověřit možnost propojení Palmoveckého kopce s Krejcárkem. Uvažuje rovněž o vzniku jižního obchvatu Libně mezi ulicí Pod Plynojemem a Balabenkou, který by dopravně ulevil Sokolovské ulici.

Zdroj: prazsky.denik.cz

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ