Plánování rozvoje Palmovky s hlavními aktéry

11. Března 2019

Další rozvoj Palmovky je na stole! V pondělí 11. 3. 2019 se uskutečnil workshop hlavních aktérů rozvoje území Palmovky mezi kterými byli zástupci MČ Praha 8, Magistrátu hl. města Prahy, Institutu plánování a rozvoje Prahy, Dopravního podniku Prahy a další. 

Radní Tomáš Hřebík, který má Palmovku v gesci, s radním Jiřím Vítkem a dalšími zástupci městské části Praha 8 projednali klíčové body revitalizace veřejného prostoru na Palmovce a další rozvoj území. Hlavními body programu bylo projednání situace dopravy, kapacita Libeňského mostu, ústí tunelu do ulice Na Žertvách a územní studie, která je klíčová pro další výstavbu v oblasti. 

Výsledkem je shoda, že se nepočítá s původně plánovaným tunelem pod Palmovkou. Ten měl propojit (rozšířený) Libeňský most s Balabenkou a vyústit do ulice Na Žertvách. Účastníci workshopu toto řešení jednomyslně odmítli. IPR již požádal o jeho vyškrtnutí z územního plánu města. Současně s tím přislíbilo vedení města přípravu revitalizace ulice Sokolovská a zpracování územní studie. 

MČ Praha 8 postupně realizuje rychlé intervence v území v podobě předláždění tramvajové zastávky v ulici Na Žertvách, nového mobiliáře nebo kavárny.

Začíná předláždění tramvajové zastávky v ulici Na Žertvách

V pondělí 4. března 2019 začnou stavební práce na tramvajové zastávce v ulici Na Žertvách v Praze 8 v rámci projektu Palmovka 2030. 

celý článek
ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ