Zapojte se

Jak se můžete zapojit do komunity PalmovkaTEĎ?

1.

Zapojte se teď!

Podívejte se na právě probíhající a plánované události, nebo hlasujte v naší aktuální anketě.

2.

Zveřejněte na webu PalmovkaTeď informace o vašich aktivitách nebo
oblíbeném místě.

Jste majitelem kavárny nebo vedete sportovní oddíl na Palmovce? Máte svoji oblíbenou provozovnu, kterou byste chtěli na tomto webu bezplatně uveřejnit?


Přihlaste se prostřednictvímformuláře a kontaktujte koordinátorku webu PamovkaTEĎ:

3.

Odebírejte aktuality z dění na Palmovce

PalmovkaTEĎ není jen webová platforma, je to iniciativa, která se snaží z Palmovky a jejího okolí vytvořit místo pro kvalitnější život. Součástí iniciativy městské části Praha 8 jsou i intervence ve veřejném prostoru a doprovodné akce, jejich účelem je budovat značku Palmovky jako atraktivní pražské čtvrti, kde se dobře žije, pracuje a tráví volný čas.

Více informací o tom, jak můžete podpořit revitalizaci oblasti Palmovka, vám podá:

Aktuální
staňte se dobrovolníkem
a proměňujte s námi Palmovku
CHCI BÝT DOBROVOLNÍK
Co vás trápí?
podejte podnět přes aplikaci Zeptejte se
Podej podnět

Informace z Palmovky

Rohanský ostrov se dočká revitalizace. Mezi Karlínem a Libní vznikne i nový přírodní park

7. Prosince 2020

V meandru Vltavy na území o rozloze 56 ha plánuje Praha částečně zachovat městskou divočinu a většinu oblasti postupně upravit pro volnočasové aktivity. Nové řešení bude zároveň plnit funkci protipovodňové ochrany Prahy. 

celý článek

Rozhovor s Lukášem Vackem

20. Listopadu 2020

Rozhovor s Lukášem Vackem - vedoucím oddělení plánování a rozvoje ÚMČ Praha 8 celý článek

Palác Svět v poločase rozpadu

19. Listopadu 2020

Již několik desetiletí sledují nejen obyvatelé Libně proměnlivý stav kulturní památky, kterou svým dílem proslavil tamní spisovatel Bohumil Hrabal – Paláce Svět.

celý článek

Palmovka se probouzí – oživí ji umění i nový prostor

16. Září 2020

Na Palmov vzniká projekt na využití prostoru před nádražím Dolní Libeň, které projde rekonstrukcí a otevře se veřejnosti.

celý článek

Představujeme vám první výsledky vašich podnětů k náměstí Bohumila Hrabala a územní studii Palmovka

31. Července 2020

V období 8. - 19. 6. jste nás měli možnost potkat na Palmovce. Sbírali jsme podněty k plánované územní studii Palmovka a novému náměstí Bohumila Hrabala. Jak vidíte Palmovku a jak vaše podněty dále využijeme? 


celý článek

Nové náměstí Bohumila Hrabala na Praze 8 připomene spisovatele také uměleckou instalací

23. Července 2020

Už v září začnou práce na studii nového náměstí Bohumila Hrabala na pražské Palmovce. Náměstí vznikne mezi budoucím polyfunkčním projektem Palmovka One, který nahradí stávající autobusové nádraží, a ulicí Na Žertvách. Projekt zpracovává ateliér UNIT architekti. Součástí jeho týmu bude od počátku projektování také umělec, který bude mít na starosti rozvinutí umělecké instalace odkazující právě k Bohumilu Hrabalovi. Konkurs na spolupracujícího tvůrce byl vyhlášen 22. července a veškerá dokumentace je k dispozici na stránkách MČ Praha 8 nebo www.palmovkated.cz.

celý článek

Kombinované výběrové řízení formou konkurzu: dílo Bohumila Hrabala

22. Července 2020

Kombinované výběrové řízení formou konkurzu - Na umělce spolupracujícího společně s ateliérem UNIT architekti s.r.o. na návrhu Náměstí Bohumila Hrabala – konkurz. Konkurz bude kombinovaný a dvoukolový.

celý článek

Představili jsme záměry města v území Palmovky

30. Června 2020

V informačním kontejneru od 8. do 19. června jste měli možnost nahlédnout do mapy plánovaných záměrů města v oblasti Palmovky a jejího okolí. Mapu vám zprostředkováváme i online. Veškeré záměry týkající se územního rozvoje se dozvíte také na stránkách PalmovkyTEĎ v sekci Palmovka 2030. celý článek

Palmovka v červnu ožila

22. Června 2020

Palmovka ožila sérií červnových akcí. Od 8. do 19. června jste nás měli možnost potkat na Palmovce v informačním kontejneru a dozvědět se, co se v této oblasti chystá. Získali jsme od vás velmi cenné podněty, které nyní analyzujeme. Výsledky budou dostupné na konci července 2020. 

celý článek

Palmovka změní drsnou tvář. Návrh na proměnu můžete i napsat na papírek

13. Června 2020

Oblast Palmovky a dolní Libně má nyní nadějnější vyhlídky na to, že se v následujících letech postupně stane živější, bezpečnější, čistší a přívětivější lokalitou. Zastupitelstvo Prahy 8 v květnu schválilo zadání územní studie pro rozsáhlou oblast mezi řekou a železničním „obchvatem“. Dokument bude základním podkladem pro její dlouhodobý rozvoj.

celý článek

Praha TV: Na Palmovce je umístěn informační kontejner

12. Června 2020

Praha 8 připravila na Palmovce sérií veřejných akcí ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Cílem je představit vizi budoucího náměstí Bohumila Hrabala. Místní občané mají možnost se blíže seznámit s danou lokalitou a zamýšlenou proměnou v rámci komentovaných prohlídek a workshopů. Přispět mohou i svými návrhy.

celý článek

Anketa: zapojte se do přípravy územní studie Palmovka

9. Června 2020

Územní studie určí budoucí rozvoj Palmovky a Vy se na něm můžete podílet! Připravili jsme dotazník, který Vám umožní zapojit se do budoucího rozvoje pražské oblasti Palmovka a dolní Libeň. Vaše znalosti a každodenní uživatelská zkušenost pomohou autorům studie ochránit důležité hodnoty lokality, doplnit chybějící vybavenost a koordinovat rozvojové projekty. Měníme Palmovku společně, územní studie, zadaná radnicí Prahy 8, je nyní otevřena pro Vaše podněty.

celý článek

Na Palmovce se plánuje nové náměstí Bohumila Hrabala a další velké změny

8. Června 2020

Pražská Palmovka v červnu ožije sérií veřejných akcí organizovaných Městskou částí Praha 8 ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Ode dneška po dobu dvou týdnů je přímo u metra Palmovka instalován informační kontejner. Návštěvníkům jsou tu k dispozici informace o plánovaných záměrech včetně map a vizualizací. Pro dotazy, připomínky a diskusi jsou zde každý den přítomni odborníci. Nebudou chybět ani komentované vycházky a možnosti aktivního zapojení do společného plánování budoucí podoby Palmovky.

celý článek

Přijďte s námi plánovat budoucí podobu Palmovky (8. - 19. 6.)

29. Května 2020

Přijměte pozvání na jarní seriál veřejných projednání v informačním kontejneru na Palmovce. Městská část Praha 8 ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje a Magistrátem hl. města Prahy připravila několik plánovacích akcí, ve kterých budou moci obyvatelé hlavního města ovlivnit podobu veřejných prostranství v pražské Libni. 

celý článek

Studie rozpohybuje přeměnu Palmovky, vznikne i Hrabalovo náměstí

29. Května 2020

Územní studie má do půl roku určit mimo jiné i finální podobu nového náměstí na Palmovce. První změny ale nastanou už letos, magistrát nechá předláždit křižovatku a náměstí bude bezbariérové. Územní studie počítá i s vytvořením Hrabalova náměstí.

celý článek

Rozvoj Palmovky dostal zelenou. Zastupitelé Prahy 8 schválili Zadání územní studie

15. Května 2020

Palmovka se po letech dočkala, její rozvoj určí územní studie. Zadání územní studie bylo přijato napříč spektrem zastupitelů městské části, v sále panovala široká politická shoda. Jedná se o důležité rozvojové centrum hlavního města Prahy, které bylo dlouhou dobu opomíjené, a to především z důvodu majetkově složitých vztahů a nejasné budoucnosti v oblasti dopravní infrastruktury. 

celý článek

Palmovka projde významnou proměnou

6. Května 2020

Náměstí Bohumila Hrabala je aktuálně spíše točnou autobusů. To by se mělo změnit s výstavbou nového projektu One Palmovka nad stanicí metra. Souběžně se dvěma bloky domů vznikne i nové, důstojné náměstí nesoucí jméno autora, který je s tímto místem neodmyslitelně spojen.


celý článek

Proměna Palmovky proběhne koordinovaně a se zapojením veřejnosti

29. Dubna 2020

Dne 29. dubna 2020 proběhlo setkání hlavních aktérů Palmovky skrz videokonferenci vysílanou z pražského Centra architektury a městského plánování (CAMP). Startujeme tak sérii setkání k proměně Palmovky, do kterých zapojíme všechny hlavní skupiny uživatelů těchto veřejných prostorů. 

celý článek

Bohumil Hrabal vtiskne Palmovce novou tvář

28. Dubna 2020

Náměstí Bohumila Hrabala je aktuálně spíše točnou autobusů. Zcela v duchu absurdního humoru tohoto nejpřekládanějšího českého spisovatele. To by se mělo změnit s výstavbou nového projektu One Palmovka nad stanicí metra. 

celý článek

Zapojte se: Jak připomenout Bohumila Hrabala na stejnojmenném náměstí?

26. Dubna 2020

Do konce roku 2020 se začne hledat urbanistická a architektonická podoba náměstí Bohumila Hrabala. To vznikne nově mezi plánovaným polyfunkčním projektem One Palmovka a ulicí Na Hrázi. Všechny zainteresované strany od první chvíle usilují o to, aby součástí náměstí byla také umělecká instalace odkazující k tomuto světoznámému spisovateli.

celý článek

Palmovka čeká na současné umění. Jako celá Praha

24. Dubna 2020

Institucí, která má na starosti stávající i plánová umělecká díla v ulicích, na náměstích nebo v parcích, je Galerie hlavního města Prahy (GHMP). Proč si plastik všímat a snažit se o vznik nových i v současnosti? A jaké typy instalací a uměleckých projektů vznikají?


celý článek

Na Hrabala chtějí vzpomínat lépe. Na Palmovce zrekonstruují náměstí i nevzhledné nádraží

24. Dubna 2020

V Libni žil téměř dvacet let. Světoznámý spisovatel Bohumil Hrabal si podle vedení Prahy 8 zaslouží důstojnější podobu náměstí, které je po něm pojmenováno.

celý článek

Jižní obchvat Libně schválila Rada MČ Praha 8

31. Března 2020

Rada MČ Praha 8 dne 4. března 2020 souhlasila s technickým řešením Jižního obchvatu Libně. To nejdůležitější máme ale ještě před sebou, a to projednání záměru s vlastníky pozemků.

celý článek

Praha 8 dezinfikuje veřejná místa, včetně mobiliáře na Palmovce.

27. Března 2020

Odbor životního prostředí ÚMČ Praha 8 provádí dezinfekci mobiliáře na Palmovce každý den.

celý článek

Šijete roušky? Kam je můžete věnovat?

27. Března 2020

K již existujícímu sběrnému místu na roušky na Libeňském zámku (každý den 8–20 hod.) jsme zřídili další tři sběrná místa - v Karlíně, Libni, Kobylisích a Bohnicích. Děkujeme všem za pomoc a solidaritu. Roušky jsou stále potřeba.

celý článek

Nabízíme podporu podnikatelům a spolkům na Palmovce

19. Března 2020
Nabízíme prostor pro vaši kreativitu TEĎ, komerční nabídky, nápady na zpestření volného času a to jak online, tak co vám v současné době možnosti dovolí. 
celý článek

MČ Praha 8 zahájila provoz infolinek pro seniory

18. Března 2020

Městská část Praha 8 zahájila provoz telefonních infolinek pro osamělé seniory.

celý článek

Radnice Prahy 8 vydává pro občany aktualizované odpovědi na vaše nejčastější dotazy (FAQ) v souvislosti s epidemiologickou situací.

16. Března 2020
celý článek

Libeňský most čekají zátěžové zkoušky

10. Března 2020

Zátěžové testy na mostě proběhnou dvě nejbližší soboty. Zkoušky jsou důležité pro budoucí rekonstrukci. 

celý článek

Jižní obchvat: záchrana Palmovky od tranzitní dopravy

25. Února 2020

Klíčová dopravní stavba, která uleví Palmovce od tranzitní dopravy. Tak by se dala popsat téměř kilometr dlouhá nová silnice, kterou připravuje Praha 8 ve spolupráci s předními dopravními experty. 

celý článek

Přerušení tramvajového provozu

5. Února 2020

Upozorňujeme na přerušení tramvajového provozu v úseku Florenc–Palmovka ve dnech 22. a 23. února 2020.

celý článek

Blíží se výstavba zastávky U Kříže? Jednání pokračují

31. Ledna 2020

Podle aktuálního postoje Správy železnic bude muset řešení karlínské zastávky počkat na projekt železničního tunelu pod centrem Prahy, takzvaného Nového spojení 2. Realizace libeňské zastávky U Kříže je ale možná už dřív.

celý článek

Před libeňskou sokolovnou se objevily nové cyklostojany

30. Ledna 2020

Dvě desítky nových cyklostojanů se objevily v ulicích Prahy 8 těsně před koncem roku 2019. Stojany umístila Technická správa komunikací hl. m. Prahy na základě žádostí Prahy 8. „Nové stojany se podařilo umístit po několika letech, kdy rozvoj této infrastruktury stagnoval. 

celý článek

Zápis dětí do 1. ročníků ZŠ MČ Praha 8 pro školní rok 2020/2021

23. Ledna 2020

Začínají zápisy dětí do 1. ročníků základních škol. Kdy probíhají zápisy do škol na Palmovce a kdy se mohou rodiče seznámit s průběhem výuky?

celý článek

Cafe Decada uspořádá novoroční sekáč a bazar

16. Ledna 2020

Máte za sebou novoroční úklid a nevíte co s vyřazenými kousky z šatníku? Přijďte je darovat, vyměnit, či prodat do Café Decada.

celý článek

Klub Mapa na Palmovce funguje dál pod novým jménem

8. Ledna 2020

Karlínské Spektrum Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy obnovilo v prosinci činnost bývalého klubu Mapa pod novým názvem Klub Kontejner.

celý článek

Cizinci ujela holčička v tramvaji, strážníci zařídili šťastné shledání na Palmovce

7. Ledna 2020

Bezpochyby nervydrásající okamžiky hrůzy zažil minulý týden muž z Velké Británie. Nedopatřením mu totiž v tramvaji číslo 6 zůstala pětiletá dcerka. Obrátil se proto na hlídku pražské městské policie. Strážníci ve spolupráci s všímavou cestující napomohli dojemnému shledání.

celý článek

Navštivte Světovu 1: Veronika Čechmánková – Meeting Point

3. Ledna 2020

Téměř celý leden bude v galerii Světova 1 pokračovat výstava Veroniky Čermánkové - Meeting point, kterou odstartovala vernisáž 13. prosince. Výstava je organizována za podpory MČ Praha 8.

celý článek

U Palmovky hořel sklep domu: Hasiči evakuovali 26 lidí

1. Ledna 2020

Na Nový rok odpoledne vyrazili pražští hasiči do ulice Novákových v Libni, kde hořel sklep činžovního domu. Ze zakouřených prostor evakuovali 26 lidí, zplodinami se nadýchal jeden muž a byl převezený do nemocnice. Příčinou zakouření byl podle twitteru hasičů hořící odpad.

celý článek

Začala Tříkrálová sbírka v Praze 8

18. Prosince 2019

Praha 8 pořádá tradiční Tříkrálovou sbírku od 16. prosince do 17. ledna 2020 ve vybraných ZŠ a MŠ Prahy 8. Při povánočním úklidu se možná najde celá řada věcí, které byste vyhodili, a ony přitom mohou sloužit dál.

celý článek

Autobusové nádraží se promění v moderní prostor

18. Prosince 2019

Bolavá místa Palmovky, jako je současné autobusové nádraží, dozná v následujících letech výrazných změn. A jak budou vypadat? Udělejte si jasnější představu.

celý článek

Na Palmovce bude o svátcích veselo

16. Prosince 2019

Divadlo pod Palmovkou vás zve o svátcích poklidu a míru na dvě skvělé komedie. 28.12. hraje romantickou komedii Zamilovaný Shakespeare vhodnou i pro děti od 13ti let.

celý článek

Místo autobusového nádraží vyrostou byty a obchodní centrum

13. Prosince 2019

Po mnoha letech odkladů by měla napřesrok začít proměna vysloužilého autobusového nádraží na Palmovce v Praze. Tuzemská společnost Landia Management odtajnila obrysy chystané zástavby, která počítá se třemi stovkami bytů a menším obchodním centrem.

celý článek

Landia představila projekt na Palmovce

5. Prosince 2019

Na včerejší prezentaci územní studie a plánovaných změn na Palmovce představila společnost Landia podobu projektu One Palmovka. Projekt, který vyroste přímo nad stanicí metra Palmovka při ulici Na Žertvách, nabídne kolem 300 bytů a 6 000 m2 komerčních prostor. Jde o základ proměny celého území.

celý článek

Dočasné využití prostoru v okolí rozestavěné budovy Nové Palmovky

4. Prosince 2019

Palmovka má svá bolavá místa, která vyžadují určitý čas. My ji už chceme měnit TEĎ. celý článek

PalmovkaTEĎ jako místní platforma

30. Listopadu 2019

PalmovkaTEĎ stála u zrodu spolupráce mezi Divadlem pod Palmovkou a společností CRESTYL. Jak tuto spolupráci vnímají samotní představitelé těchto společností?

celý článek

Fitness Svět pod Palmovkou oceněn cenou Fitnes roku

29. Listopadu 2019

Fitness Svět pod Palmovkou se umístil na třetím místě v ocenění Fitness roku. Gratulujeme. 

celý článek

Praha 8 jako jedna z prvních rozsvítila strom. Na Palmovce!

27. Listopadu 2019

Jako jedni z prvních v Praze rozsvítili letošní vánoční strom v Praze - Libni. S předstihem tak v osmé městské části začal advent. Slavnostního zahájení se u stromu na Elsnicově náměstí pod Libeňským zámkem zúčastnily stovky lidí. Rozsvícení doplnilo i hudební vystoupení dětí ze Základní školy Palmovka 8.

celý článek

Prima opouští pražskou Palmovku a míří na novou adresu

25. Listopadu 2019

Skupina Prima se stěhuje do nového sídla. Opouští po 21 letech pražskou Palmovku a míří do Strašnic. Kromě tří televizních studií se v nové budově nachází i šest rozhlasových studií, Fresh kavárna, dětská skupina Primáček a 12 zasedacích místností, oznámila FTV Prima v tiskové zprávě.

celý článek

Praha 8 převezme do své správy nedokončenou budovu na Palmovce

21. Listopadu 2019

Radnice Prahy 8 převezme do své správy nedokončené Centrum Palmovka. Budovu zajistí proti větru, zatékání a proti vandalům. Zároveň ušetří za udržovací práce. 

celý článek

Stará továrna se změní na několik dní v galerii současného umění

20. Listopadu 2019

PragArtworks zahajuje na Palmovce pop-up výstavu více než 50 umělců. Výstava bude přístupná pouze několik dní a přístupná bude zdarma pro širokou veřejnost.

celý článek

Biofilický design a minimalismus. Globální gigant Unilever otevřel nové kanceláře na pražské Palmovce

19. Listopadu 2019

Pobočky ve více než 100 zemích světa, přes 150 tisíc zaměstnanců, produkty prodávané do 190 zemí a tržby atakující hranici 52 miliard eur. I to jsou čísla, potvrzující globální sílu britsko-nizozemského výrobce spotřebního zboží Unilever, který se specializuje na potraviny a nápoje, čisticí prostředky, kosmetické výrobky a osobní péči. Právě v těchto oborech patří k vůbec největším producentům na světě.

celý článek

Velkodrůbežář, holding. Happy Chicken však slibuje víc než politickou satiru

18. Listopadu 2019

V řece plavou divné ryby a nic nevypadá jako v dobách dětství a mládí. Tak uvádí pražské Divadlo pod Palmovkou páteční premiéru novinky Happy Chicken CZ – Drůbeží farma, kterou napsal i režíroval zdejší ředitel Michal Lang.

celý článek

PalmovkaTEĎ je na instagramu!

14. Listopadu 2019

Palmovka a její okolí objektivem PalmovkyTEĎ. Od půlky listopadu nás můžete sledovat nejen na facebooku, ale také na instagramu. 

celý článek

Pozor! Tramvajová výluka na Palmovce!

14. Listopadu 2019

Z důvodu opravy tramvajové trati nepojedou od soboty 16. listopadu 2019 (od 5.00 hodin ) do neděle 17. listopadu 2019 (do 24.00) tramvaje v úseku Ohrada – Krejcárek – Palmovka.

celý článek

Model Rohanského ostrova na Libeňském zámku

31. Října 2019

Od 12. listopadu do 13. prosince 2019 bude možné shlédnout prezentaci a model Rohanského ostrova ve vstupu na Libeňském zámku. Jak se bude vyvíjet a transformovat území Rohanského ostrova, který se nachází na pravém břehu Vltavy v sousedství Karlína, Libně a přes řeku Holešovic? 

celý článek

Specifický mobiliář na výstavě Prague Next

31. Října 2019

Palmovecký mobiliář reprezentoval Palmovku na výstavě Prague Next. Jednalo se již o 14 ročník festivalu Architektury a urbanismu letos věnovaný problematice dopravy, životního prostředí, bezpečnosti, bydlení a architektonickému dědictví v našem hlavním městě. 

celý článek

Palmovka – Maniny: krátkodobé přerušení provozu tramvají

26. Října 2019

V sobotu 26. října 2019 a v , vždy od 8.00 hodin do 18.15 hodin je z důvodu výměny svítidel veřejného osvětlení na Libeňském mostě obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Maniny.celý článek

Výstava současné a moderní architektury Hlavního města Prahy

24. Října 2019

Na výstavě současné a moderní architektury hl. m. Prahy bude mít v rámci expozice vystaveny své projekty i PalmovkaTEĎ. 

celý článek

Naše nová hra je orwellovštější než Orwell, říká šéf Divadla pod Palmovkou Michal Lang

23. Října 2019

Do 4. listopadu probíhá v Divadle pod Palmovkou 4. ročník mezinárodního festivalu divadel střední Evropy Palm Off Fest. Novinky z divadla i festivalu představují v ArtCafé ředitel a umělecký šéf divadla Michal Lang, dramaturg Ladislav Stýblo a herci Jan Teplý a Natálie Šilarová.

celý článek

Palmovka Park Libeň

21. Října 2019

Nové kancelářské budovy nejsou u nás zvlášť oblíbeným druhem typologie u laické, ale ani u odborné veřejnosti a nic na tom nemění ani argumentace, že se mimo jiné jedná o náhradu pracovních příležitostí z bývalých průmyslových čtvrtí, jako byly například Smíchov, Vysočany a je i Libeň. Kancelářské budovy ale při splnění určitých urbanistických předpokladů mohou být normálním městotvorným prvkem s městským parterem a některé z nich je v budoucnosti poměrně jednoduché změnit na bytové a další funkce. 

celý článek

Palmovka: Změna k lepšímu na spadnutí

18. Října 2019

Když jdete po Palmovce, máte dojem, že jste v minulém století, tedy v době vzniku nynějšího vzhledu tohoto místa.


celý článek

Divadlo pod Palmovkou připravuje novou hru

17. Října 2019

Happy Chicken CZ je nová hra, kterou připravuje Divadlo Pod Palmovkou k 30. výročí svobody. Černá komedie zachycuje dění a události, které v české společnosti stále rezonují. Hlavní děj se odehrává kolem natáčení filmu zachycující místního velkodrůbežáře a výrobce prvotřídních hnojiv.

celý článek

Vstřícnější, přehlednější a čistější Palmovka

4. Října 2019

Palmovka se v budoucnu výrazně promění. Vedení Prahy 8 připravuje prostupné a přehledné řešení křižovatky. Vyvýšené betonové bariéry obklopující tramvajovou tepnu konečně zmizí, nahradí je nový povrch, zeleň a posezení. 

celý článek

Palmovka se mění

29. Září 2019

Palmovka se pomalu ale jistě mění. Od letošního jara můžeme vidět první výsledky, ale velkou část změn má Palmovka teprve před sebou.

celý článek

Povrch chodníku v ulici Andrštova bude nahrazen zámkovou dlažbou

12. Září 2019

V rámci běžné údržby začala TSK Praha tento týden s opravou chodníků v ulici Andrštova. Povrch chodníku bude nahrazen zámkovou dlažbou, stejnou jako v navazující ulici U Libeňského pivovaru.

celý článek

Na nábřeží Vltavy vznikne jeden z posledních velkých městských parků v centru. Město nechá zpracovat studii

11. Září 2019

Rada hlavního města Prahy odsouhlasila návrh náměstka pro územní rozvoj a plánování Petra Hlaváčka a náměstka pro životní prostředí Petra Hlubučka, aby byla vypracována koncepční studie pro Rohanský a Libeňský ostrov. Výsledkem studie bude návrh řešení jednoho z posledních území pro vytvoření velkého metropolitního parku v centru města.

celý článek

Spolek probudil historický Löwitův mlýn

7. Září 2019

Löwitův mlýn v Libni byl až donedávna prázdný. Spolek občanů Probouzíme v něm otevírá dočasné komunitní centrum. 

celý článek

Pochvala za revitalizaci tramvajové zastávky v ulici Na Žertvách

5. Září 2019

Obyvatelka Palmovky paní Věra Musilová v měsíčníku Osmička chválí revitalizovanou tramvajovou zastávku v ulici Na Žertvách a instalaci mobiliáře s knihovnou. 

celý článek

Aktuální informace k přesunu zastávky Palmovka

5. Září 2019

Aktuální Informace o postupu prací a termínu přesunu zastávky MHD TRAM Palmovka, ve směru Kobylisy před Divadlo pod Palmovkou v rámci zakázky 1/4/H76/00 OVŘ ul. Zenklova (úsek Palmovka – Elsnicovo nám.)

celý článek

Tunel nakonec nebude. Studie prověří jižní obchvat libně

30. Srpna 2019

Jak nejlépe vyřešit dopravu na Palmovce, prověří studie jižního obchvatu Libně, kterou si objednala Praha 8.

celý článek

Změní se územní plán? Nad Palmovkou má vzniknout park se sportovišti

26. Srpna 2019

Na kopci nad Palmovkou by mohl vzniknout park se sportovním zázemím. Usilují o to zastupitelé Prahy 8, kteří už schválili návrh na změnu územního plánu.

celý článek

Jak by mělo vypadat budoucí dopravní řešení na Palmovce?

23. Srpna 2019

Rada MČ Praha 8 pověřila radního pro strategický rozvoj Tomáše Hřebíka, abych zfinalizoval masterplan k dopravní situaci na Palmovce.

celý článek

Hrabalova zeď je opět viditelná

20. Srpna 2019

Kdo by neznal Hrabalovu zeď? Vzpomínková koláž má své místo vedle stanice metra Palmovka v ulici Na Hrázi. 

celý článek

Označte v mapě, jak se kde cítíte

9. Srpna 2019

Kde je vám horko nebo kde se naopak z hlediska teploty cítíte dobře? Na Palmovce se určitě takových míst najde dostatek. 


celý článek

Co bude s přístřeškem na předmostí libeňského mostu?

1. Srpna 2019

Co bude se starým přístřeškem na předmostí libeňského mostu, vedle kterého jsme umístili nový mobiliář? Praha 8 se obrátila na Dopravní podnik Praha, aby starý přístřešek odstranil. 

celý článek

Na Palmoveckém kopci může vzniknout sportovní areál

30. Července 2019

Na posledním řádném zasedání schválili zastupitelé Prahy 8 návrh na pořízení změny územního plánu. Důvodem změny je vytvoření podmínek pro rozvoj sportovně rekreačního zázemí čtvrti na Palmoveckém kopci. K tomu má již Praha 8 zpracovanou urbanistickou vizi. 

celý článek

Palm Off Fest – „Hrdinové jako my“

29. Července 2019

Mezinárodní setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest proběhne v Divadle pod Palmovkou od 22. října do 4. listopadu 2019. Festival již počtvrté nabídne to nejlepší ze středoevropského divadla.

celý článek

Chvála knihobudek

27. Července 2019

Krátký komentář paní Věry Ježkové, která ráda navštěvuje novou knihobudku na Palmovce. 

celý článek

Královské posezení

22. Července 2019

V ulici u pražské Palmovky je dílna plná židlí. Filip a Daria Truhlářovi tu renovují staré kousky. 

celý článek

Vydejte se zpátky v čase. Libeň na historických fotografiích

18. Července 2019

Fotografie staré Libně lze spatřit v tzv. Bílém domě (U Meteoru 6, Praha 8), v pondělí a ve středu mezi 8. a 18. hodinou, v úterý a ve čtvrtek mezi 8. a 15.30, v pátek od 8. do 15. hodiny. Vstup je zdarma.

celý článek

Majitelé často čekají, až jejich památky spadnou

15. Července 2019

Kromě pamětihodností těšících se zájmu návštěvníků Prahy je v metropoli k vidění i řada domů, které jsou prázdné a ohlodané zubem času. Mezi nejkřiklavější případy patří secesní nádraží Vyšehrad nebo funkcionalistický Palác Svět na Palmovce. Soukromí majitelé se netají tím, že by nejraději viděli svou památku padnout a místo ní vybudovat novostavbu.

celý článek

Rakouská skupina Immofinanz koupila Palmovka Open Park za 2 mld. Kč

8. Července 2019

Developerská společnost Metrostav Development prodala kancelářskou budovu Palmovka Open Park v Praze 8 rakouské skupině Immofinanz za 80 milionů eur.

celý článek

Palmovka bude mít koncepční rozvojový dokument

26. Června 2019

Rada MČ Praha 8 schválila 26. června 2019 podnět na pořízení Územní studie Palmovka. Jedná se o nezbytný koordinační dokument vytyčující strukturu území a nastavení pravidel pro další rozvoj.

celý článek

Z Libně na Podbabu pod 10 minut? Rada dala nápadu zelenou

5. Června 2019

Rada MČ Praha 8 schválila v červnu 2019 studie železničních zastávek v Libni a Karlíně. Na Praze 8 díky tomu může vzniknout první vlaková zastávka, a to U Kříže v Libni. 

celý článek

Pražská TSK vypsala výběrové řízení na projekt opravy Libeňského mostu

29. Května 2019

Pražská Technická správa komunikací vypsala výběrové řízení na projektovou dokumentaci pro celkovou opravu Libeňského mostu. Vytvoření materiálů má vyjít maximálně na 42 milionů Kč. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek.


celý článek

Předlážděná ulice Na Žertvách má nové mobiliáře

27. Května 2019

Téměř tříměsíční práce na revitalizaci části ulice Na Žertvách jsou u konce. 

celý článek

Přesun tramvajové zastávky Palmovka směr Kobylisy

16. Května 2019

Z důvodu pokračování rekonstrukce vodovodu DN 300 v ulici Zenklova, je nutno zastávku „Palmovka“ směr Bulovka v ul. Zenklova, přesunout cca o 125 m po směru jízdy, před vchod do domu č. 36/454 (Divadlo pod Palmovkou), cca 35 m za křižovatku s ul. Na Hrázi.

celý článek

Předláždění tramvajové zastávky se blíží do finále

30. Dubna 2019
Očekávaný termín dokončení stavebních prací na tramvajové zastávce v ulici Na Žertvách je 26. května 2019. Na nově položený povrch umístí MČ Praha 8 šest prvků specifického mobiliáře.

celý článek

MČ Praha 8 ukončila spolupráci s Metrostavem

10. Dubna 2019

Rada městské části Praha 8 schválila ve středu 10. dubna 2019 odstoupení od smlouvy o výstavbě Nové Palmovky, která byla uzavřena se společností Metrostav. 

celý článek

Nora láme rekordy

27. Března 2019

Od sametové revoluce v roce 1989 se Ibsenova NORA uváděla pouze v pěti českých divadlech a ani v jednom se nepodařilo dosáhnout takového počtu repríz. 

celý článek

Divadlo pod Palmovkou je divadlem roku

18. Března 2019

Ceny divadelní kritiky, jejichž předávání hostilo právě Divadlo pod Palmovkou, byly rozdány v neděli 17. března 2019.

celý článek

Plánování rozvoje Palmovky s hlavními aktéry

11. Března 2019

Další rozvoj Palmovky je na stole! V pondělí 11. 3. 2019 se uskutečnil workshop hlavních aktérů rozvoje území Palmovky. 

celý článek

Začíná předláždění tramvajové zastávky v ulici Na Žertvách

25. Února 2019

V pondělí 4. března 2019 začnou stavební práce na tramvajové zastávce v ulici Na Žertvách v Praze 8 v rámci projektu Palmovka 2030. 

celý článek

Začnou první opravy Libeňského mostu

28. Ledna 2019
Praha letos zahájí opravy Libeňského mostu. Jako první se budou rekonstruovat části, jež nemají bezprostřední vliv na dopravu na mostě.
celý článek

Odkrytí Rokytky na Elsnicově náměstí

18. Ledna 2019

Komise pro uzemní rozvoj MČ Praha 8 vzala tento týden na vědomí připravovanou revitalizaci Elsnicova náměstí. 

celý článek

Pražský magistrát chce letos začít s přípravou rekonstrukcí velkých mostů

10. Ledna 2019

Hlavní město dlouhodobě trápí špatný technický stav mostů, především těch velkých přes Vltavu. Magistrát chce letos začít s přípravami na jejich rekonstrukci i s plány na stavbu nových mostů v metropoli, uvedl Radiožurnál. 

celý článek

Nová Palmovka: Metrostav vypověděl smlouvu, Praha 8 chce jednat

12. Prosince 2018

Společnost Metrostav vypověděla v listopadu 2018 minulému vedení MČ Praha 8 smlouvu o výstavbě Nové Palmovky kvůli chybějícím znaleckým posudkům. 

celý článek

Projekt Palmovka Open Park zvítězil v soutěži Nejlepší z realit 2018

28. Listopadu 2018

Administrativní projekt Palmovka Open Park získal ocenění českého realitního trhu „Nejlepší z realit – Best of Realty“ v kategorii Nové administrativní projekty.

celý článek

Rada HMP schválila záměr rekonstrukce Libeňského mostu

27. Listopadu 2018

Libeňský most čeká citlivá rekonstrukce a nebude se bourat. Takové rozhodnutí dnes schválila Rada hlavního města Prahy. 

celý článek

Nový mobiliář je vyroben, čeká se na předláždění

16. Listopadu 2018

Specifický mobiliář je vyroben, poskytne místo k posezení zastíněné stromy, hrací prvky a knihobudku. Na jeho instalaci si však musíme ještě počkat, a to z důvodu posunu termínu předláždění ulice Na Žertvách.

celý článek

Budoucnost komunikací Dolní Libně

15. Listopadu 2018

Území tzv. Dolní Libně nemá být pouze tranzitním územím, ale územím pro klidné bydlení a bezpečné užívání veřejného prostoru jak pro chodce, tak cyklisty. 

celý článek

Karlín a u Kříže. V Praze nejspíš vzniknou nové zastávky vlaku

16. Října 2018

Dvě další zastávky mohou v nejbližších letech usnadnit cestujícím přestup z pražské městské dopravy na příměstskou železnici.


celý článek

Libeňské podzámčí se otevřelo veřejnosti

17. Září 2018

MČ Praha 8 dokončila v létě 2018 revitalizaci Libeňského podzámčí, které bylo několik let v žalostném stavu a zcela nepřístupné.

celý článek

Radnice Prahy 8 revitalizuje libeňský parčík u Rokytky

11. Září 2018

Parčík u Rokytky v pražské Libni bude revitalizován. 

celý článek

Palác Svět přestává být ruinou – práce zdárně pokračují

4. Září 2018

Rekonstrukce libeňské památky, „Hrabalova“ Paláce Svět, úspěšně pokračuje. Budova má nové okapy a na řadě jsou nová okna, jejichž podobu majitel Crispino v těchto dnech řeší s památkáři.

celý článek

Obnova území bude zahájena už letos

23. Srpna 2018
Palmovka je mimořádně důležité a nadějné místo, které našlo svou lepší budoucnost. Po setkáních s občany, živnostníky a developery, kteří mají v území své zájmy, se nyní rozbíhá praktická realizace obnovy.
celý článek

Palmovecký kopec: urbanistická vize lokality

17. Srpna 2018

Studie předkládá novou vizi palmoveckého kopce – takového, který se znovu stává plnohodnotnou součástí Libně. 

celý článek

Ulice Zenklova bude příjemným místem pro život a podnikání

8. Srpna 2018

Téměř rok trvající rekonstrukce ulice Zenklova v pražské Libni se chýlí ke konci. 

celý článek

Rozeslali jsme první srpnový newsletter

30. Července 2018

Buďte s námi v obraze a přihlaste se k odběru novinek z Palmovky.


celý článek

Komentáře k návrhu parku a předprostoru byly vypořádány

2. Července 2018

Komentáře k návrhu parku a předprostoru budoucí radnice MČ Praha 8 bylo možné podávat od 31. května do 22. června 2018. Reakce pracovní skupiny na tyto komentáře zde nyní zveřejňujeme.

celý článek

V Libni se komunitně kompostuje

28. Června 2018

Komunitní kompostér najdete od 20. června i v Libni, a to na náměstí Dr. Václava Holého. 

celý článek

Z Karlína a Libně rychleji po Praze i mimo ni díky vlaku?

19. Června 2018

Nové železniční zastávky v Karlíně a Libni? Diskutovalo se 11. a 13. června 2018 na veřejném projednání. 

celý článek

Palmovka TEĎ - Udržitelně

5. Června 2018

Ve čtvrtek 31. května 2018 pořádala MČ Praha 8 akci Palmovka Teď – Udržitelně, v rámci které se prezentovaly neziskové, rozvojové a humanitární organizace a uskutečnil se férový trh. Hlavním bodem akce bylo představení návrhu předprostoru nové radnice veřejnosti a zahájení venkovní výstavy. Celý program byl součástí Evropského týdne udržitelného rozvoje. 

celý článek

Seznamte se s návrhem parku a předprostoru budoucí radnice

31. Května 2018
Představujeme Vám návrh parku a předprostoru budoucí radnice MČ Praha 8, který připravilo studio UNIT architekti ve spolupráci s krajinářskými architekty z ateliéru Land05 na základě námětů veřejnosti. 
celý článek

Majitel „Hrabalova“ Paláce Svět přislíbil začátek rekonstrukce

11. Dubna 2018

Rekonstrukce významné kulturní památky v Libni, Paláce Svět, by měla být začít v květnu letošního roku a zcela dokončena by měla být na podzim 2019. Slíbil to vlastník nemovitosti, italský podnikatel Antonio Crispino místostarostovi MČ Praha 8 Petru Vilgusovi. K jednání se sešli v úterý 10. dubna 2018 v Libeňském zámku. 

celý článek

Studie revitalizace toku Rokytky

11. Dubna 2018

Zpracovatel studie představil technické řešení úpravy koryta Rokytky.

celý článek

Oprava Zenklovy ulice: kolem Libeňského zámečku se už jezdí

9. Dubna 2018

K 22. dubnu 2018 bude ukončena 1. etapa rekonstrukce tramvajové trati v úseku Elsnicovo náměstí – Horovo náměstí, a to včetně vodovodů a kanalizací (povrchy vozovky budou postupně realizovány v jednotlivých směrech následně).

celý článek

Jak vidí Palmovku Libeňáci?

29. Ledna 2018

Ve čtvrtek 25. ledna 2018 v kavárně Divadla pod Palmovkou proběhlo sousedské setkání Palmovka TEĎ pod záštitou místostarosty Prahy 8 Petra Vilguse a s podporou náměstkyně pražské primátorky Petry Kolínské.

celý článek

Palmovka TEĎ – Praha 8 vede dialog o proměně

22. Ledna 2018

Palmovka se postupně mění na důstojné centrum Prahy 8. Místostarosta Petr Vilgus sbírá podněty od zájemníků i občanů.

celý článek
120 ČLÁNKŮ

Odběr aktualit z dění na Palmovce

ZAPOJTE SE
Staňte se součástí Palmovka Teď
CHCI BÝT SOUČÁSTÍ